Opinie

„Bytomska Szkoła Świadomego Rodzicielstwa” to przede wszystkim rewelacyjna, profesjonalna i zaangażowana kadra prowadząca. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się wiele o niezbędnych dla każdego rodzica sprawach. Przyswojona wiedza i zdobyte umiejętności pomogły nam bardzo przed oraz procentują również teraz gdy Tosia jest już z nami. Gorąco polecamy wszystkim rodzicom.

Anna i Marcin Gaik

Bardzo polecam Bytomską Szkołę Świadomego Rodzicielstwa! Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pierwszym „pandemicznym” kursie – wszyscy stanęli na wysokości zadania pomimo niesprzyjających warunków epidemicznych. Prowadzący dobrze przygotowani merytorycznie, zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, bardzo ciekawe. Na plus zajęcia z fizjoterapeutą oraz chustonoszenie. Prowadząca szkołę Pani Renia jest po prostu mistrzynią świata – poza tym, że ma ogromną wiedzę, to roztacza wokół siebie cudowną aurę. Polecam wszystkim ciężarnym oraz ich partnerom.

Ela Rybka

Serdecznie polecamy wszystkim przyszłym rodzicom Bytomską Szkołę Świadomego Rodzicielstwa działającą w ramach Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu. Zakres tematyczny zajęć dotyczy nie tylko porodu, ale również ciąży, połogu a w szczególności opieki nad noworodkiem. Co więcej szkoła oferuje szereg zajęć dotyczących poszerzania wiedzy w zakresie świadomego rodzicielstwa. Zajęcia odbywają się w sympatycznej atmosferze, w kameralnych grupach. Prowadzone są głównie przez osoby pracujące w oddziałach położniczych  i noworodkowych szpitala, które spotykamy następnie podczas porodu i  hospitalizacji w oddziale położniczym, co w tym szczególnym czasie może być bardzo istotne. Jednocześnie bardzo dziękujemy za profesjonalną i bardzo rodzinną atmosferę podczas porodu.

Magda i Tomek Budzińscy

Zajęcia w szkole świadomego rodzicielstwa odbywały się na wysokim poziomie. Program zajęć został bardzo dobrze zrealizowany przez osoby odpowiednio wykwalifikowane. Wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane, udzielono mi wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie!

Marta Handziuk

Jako świeżo upieczeni rodzice gorąco polecamy udział w zajęciach Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa zajęcia są prowadzone w przyjaznej atmosferze przez wykwalifikowane osoby, które w prosty i ciekawy sposób wyjaśnią zagadnienia dotyczące ciąży, porodu oraz opieki nad noworodkiem. Podczas zajęć oprócz wiedzy teoretycznej można uzyskać wiedzę praktyczną  która z pewnością się przyda.  Można dowiedzieć się w jaki sposób przygotować się do porodu, panie położne prowadzą praktyczne zajęcia z zakresu technik oddychania, które z pewnością się przydadzą w trakcie porodu, informują o pozycjach ułatwiających przyjście dziecka na świat oraz omawiają szczegółowo poszczególne etapy samego porodu. Podczas zajęć można nauczyć się ćwiczeń, które pozwolą zrelaksować każdą przyszłą mamę. W ramach zajęć istnieje możliwość zobaczenia sali porodowej oraz uzyskania szczegółowych informacji z zakresu znieczulenia czy udogodnień oferowanych przez szpital. Zajęcia są prowadzone w prosty ale rzetelny sposób  pozwalający przygotować przyszłych rodziców na przyjęcie nowego członka rodziny.
Jako osoby, które uczestniczyły w zajęciach Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa pragniemy serdecznie podziękować za możliwość uczestniczenia w zajęciach pozwoliły one nam lepiej przygotować się do porodu ale również zrozumieć wiele zagadnień z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia a okazały się przydatne w pierwszych dniach po porodzie szczególnie cenne okazały się informacje dotyczące opieki nad noworodkiem. Pozdrawiamy cały Zespół Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa i dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie w tym ważnym dla nas czasie 😘 szczególne podziękowania dla wszystkich Pań Położnych dziękujemy za Wasz trud, zaangażowanie  i ogromne serce, które wkładacie w  wykonywaną przez Was pracę.
Pozdrawiamy serdecznie

Rubina Słonina i Tomasz Skupiński

Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w zajęciach akurat w tym miejscu. Zajęć dużo ale w większości bardzo przydatne, bardzo mili prowadzący, otwarci na pytania i sugestie, ciekawe zajęcia praktyczne. Duży plus za możliwość uczestnictwa w parach- w dobie pandemii to rzadkość. Dodatkowo cenna jest możliwość poznania personelu pracującego na tutejszych oddziałach ginekologiczno- położniczych, w konsekwencji po przyjęciu na oddział jest już kilka znajomych twarzy a to zawsze jest plus. Polecam!

Szczególne podziękowania dla pań położnych Renaty Depak i Anny Waloszczyk za ogromne zaangażowanie i wielkie serce.

Milena Kopyś-Sikora

Polecamy z całego serca udział w zajęciach Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa.. Zajęcia, prowadzone są przez wykwalifikowanym personel z różnych dziedzin tj: położne, fizjoterapeutę, dietetyka, psychologa oraz personel lekarski a zajęcia prowadzone są w miłej i bardzo przyjaznej atmosferze.

Udział w zajęciach Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa przygotował nas na przyjście na świat naszego syna. Zdobyliśmy wiedzę na temat ciąży i jej przebiegu, porodu i jego przebiegu, połogu oraz umiejętności opieki nad noworodkiem.. nie była to tylko sucha teoria ale również praktyka. Zdobyta przez nas wiedza i umiejętności pozwoliły nam zrozumieć cały proces narodzin.

Dla mnie samej, przyszłej mamie, kobiecie rodzącej w czasie pandemii, w czasie kiedy ze względów epidemiologicznych w sporej części szpitali były zawieszone „porody rodzinne” a w przestrzeni internetowej krążyły różnorakie historie dotyczące porodów w tym czasie mrożące krew w żyłach, kiedy nie do końca wiadomo było czy będę mogła być z bliską mi osobą w czasie porodu – bardzo ważne dla mnie było że w trakcie zajęć Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa mogłam podzielić się swoim  obawami, lękami, wątpliwościami, że zostałam wysłuchana i uzyskałam odpowiedzi na ważne dla mnie pytania dotyczące porodu, że zawsze te pytania mogłam zadać. Choć narodziny naszego synka trochę nas zaskoczyły bo odbyły się miesiąc wcześniej niż były planowane to jednak czułam się w pełni na nie przygotowana. Bardzo cieszymy się że mogliśmy brać udział w zajęciach Bytomskiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa.

Danka i Andrzej

Pragniemy gorąco polecić szkołę rodzenia, która spełniła wszystkie nasze oczekiwania. Zajęcia w szkole rodzenia odbywają się stacjonarnie, są niezwykle ciekawe dla obojga rodziców, cenne merytorycznie, prowadzone przez wykwalifikowanych, doświadczonych i godnych zaufania specjalistów.  Jesteśmy miło zaskoczeni zróżnicowaniem tematycznym, gdyż poza zestawem standardowych i niezwykle potrzebnych tematów okołoporodowych i okołonoworodkowych, mogliśmy uzyskać wiedzę w zakresie prawidłowej sensoryki dzieci wraz z zestawem rozwijających zabaw i ćwiczeń, chustowania i prawidłowego noszenia, fizjoterapii kobiet ciężarnych i dzieci, dzięki czemu uzyskaliśmy wiele cennych wskazówek i rad. Spotkania prowadzone są w postaci wykładów i warsztatów, co pozwala na nabycie umiejętności praktycznych, niezbędnych dla przyszłych rodziców. Szkołę rodzenia wyróżnia także znakomita organizacja oraz wsparcie zarówno prowadzących zajęcia jak i koordynującej Pani Renaty, która odpowie na każde pytanie i rozwieje wszelkie wątpliwości. Dzięki zajęciom w tej szkole można uzyskać solidną porcję aktualnej wiedzy, zweryfikować krążące mity, pokonać lęk związany z porodem i opieką nad dzieckiem oraz zostać świadomymi rodzicami. Zdecydowanie polecamy!

Anna i Zbigniew Zimny